İstanbul Kalem'e Hoş geldiniz.

İstanbul Kalem'e Hoş geldiniz.

İstanbul Kalem Sanayi olarak 1995 Yılında promosyon sektöründeki çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız.Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla hem firmamızın hem de derneğimizin adını uluslararası promosyon sektöründe duyurduğumuza inanıyoruz.

İstanbul Kalem Sanayi, “Tombiko” özel klips tasarım modeli ile Amerika’daki Newyork Incentive Show 2000’de yılın en iyi en yeni promosyon ödülü olan “Kristal Elma Ödülü”nü alarak medyada bir Türk firmasını da gururla duyurmuş bulunmaktadır.

Bu ödül Dünya’da ilk olarak uygulanan bir teknik ile ürettiğimiz “Özel Klipsli” kalemimiz sayesinde alınmıştır. Ödülümüzün Türkiye’de de promosyon sektörünün olduğunu göstermesi bakımından kayda değer olduğuna inanıyoruz.

İstanbul Kalem söz konusu ödül ve senelerdir ödün vermediği kaliteli ve hızlı servisi sayesinde gerekli ilgiyi yurtiçi ve yurtdışında görmeye devam etmektedir.

ofis

Halen her sene Almanya - Düsseldorf’ta düzenlenen “PSI” ve de Hong Kong’da düzenlenen “Gifts & Premium Fair” ve ülkemizde de “PROMOTÜRK” Fuarlarında yerimizi almaya devam ederek promosyon sektörünün “kalem ve yan ürünleri” konusunda bilinen firması konumunda olaya devam etmekteyiz.

Üyesi olduğumuz kuruluşlar: PSI (Almanya), Promota (İngiltere), PPAI (A.B.D.) ve PROMOTÜRK (Türkiye).

Kullanmakta olduğumuz hammaddeler ve üreticileri;
Plastik üretiminde ABS BASF,
Refil’de İtalyan F.M.A MAZZIER ve metal parçalarda ise Hindistan CRONER WRITING INSTRUMENTS firmalarıdır.

graphic design

Yatırımlarımıza büyük oranda yeni model hazırlıklarıyla ve özgün ürünler yaratarak yoğun rekabetin yaşandığı sektörümüzde pazar payımızı büyütme çabasındayız.

İstanbul Kalem Sanayi, tasarım, kalıp, plastik enjeksiyon, renkli tampon baskı, grafik ve montajlama ile üretiminin tümünü kendi gerçekleştiren entegre bir tesise sahip olup, yönetim kadrosundan tüm emekçi kadrosuna kadar büyük özverilerle çalışmakta, üretmekte olduğu değer ile kendi ölçeğinde ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

pad print

İhracat yapmakta olduğumuz ülkeler;

İngiltere, Yunanistan, Umman, Rusya, İsrail, Polonya, Sırbistan, Singapur, Romanya, Hong Kong, İspanya, Fas, Danimarka, Peru, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Meksika, Fransa, Avusturya, Portekiz, İtalya, Mısır, Avustralya, Birleşik Arap Emirlikleri, Malezya, Bulgaristan, Slovenya, Ukrayna,Gürcistan,Azerbeycan, Panama, ABD, Macaristan, Suudi Arabistan, Almanya, Tayland, Ürdün, Güney Afrika, Tayvan’dır.

injection machine

Üretici firma olarak projelerinize destek malzemelerinin temini konularında proje geliştirme, kaliteli ürün, uygun fiyat, garantili temin verebilen firmamız sizlere en iyi servisi verecektir.

Saygılarımızla,

İSTANBUL KALEM VE KIRTASİYE TİCARET SANAYİ LTD.ŞTİ.