İstanbul Kalem'e Hoş geldiniz.

TOHUMLU KALEM NEDİR?

TOHUMLU KALEM TEKNOLOJİSİ NEDİR?

Çevre dostu Tohumlu Kalemimiz bir kalemden fazlası. Nasıl mı? Özel tasarımımız olan Tohumlu Kalem tepesinde bulunan kendine özel haznesi ile seçeceğiniz herhangi bir tohumu taşıyabilir, gerekli ekim koşullarını sağladığınız her yere ekilebilir. Özel tasarım tohum haznesinde taşınan tohumlar, tek bir hareketle kolayca ekilebilir.

Tohumlu Kalem Nelerden Oluşur?

biopia-img

1-) Geri Dönüşüm Karton Gövde

Atık kağıtların preslenmesi ile oluşturulan karton gövdelerimiz yüksek teknoloji ürün olup son yılların promosyon ürünlerinde yükselen bir trendidir. Karton gövdenin kendisi tekrar geri dönüştürülebilir niteliktedir. Bu sayede plastik yerine kağıt karton gövde kullanılması hem daha az CO2 emisyon salınılmasını, hem de çevrenin korunmasını sağlamaktadır.

2-) Tohumlar

%100 doğal Türkiye üretimi tohumlarımız sertifikalıdır. Geniş ürün yelpazesindeki tohumlarımızdan herhangi birini seçebilirsiniz.

3-) Refil

Refillerimiz insan sağlığına uygun anti-toksik mürekkepten üretilmiştir.BS EN71-3:1995 ve EN 14372 GC MS uluslararası sertifikalara sahiptir.

4-) Plastik Parçalar

Tüm plastik parçalarımız Biopla hammaddesi ile yapılmaktadır. Biopla plastik hammadesi mısırın geri dönüştürülmesi ile üretilmektedir. %100 doğaldır. Diğer ABS ve "bio" plastik hammaddelere göre doğada çözülmesi daha kolaydır. Biz İstanbul Kalem olarak Türkiyede Biopla geri dönüştürebilir hammaddesini kullanan ilk firma olmanın haklı gururunu taşıyoruz.

bio-pen
bio-pen-2